Регламент чемпионата города Днепр – 2018 года

Глава I. Нормативно-правова база Регламенту

Нормативно-правовою базою Регламенту є:

– Закон України «Про фізичну культуру і спорт». 1993 р., зі змінами та доповненнями. 2005 р.;

– Постанова Кабінету Міністрів України від 29 червня  2004 р. №823 «Порядок забезпечення громадського порядку та безпеки під час проведення футбольних матчів»;

– Правила поведінки глядачів на стадіонах під час відвідування футбольних матчів. 2002 р.;

– Вимоги до стадіонів при проведенні змагань з футболу. 2005 р.

Глава II. Мета і завдання Регламенту

Стаття 1. Мета

Метою Регламенту є визначення та впровадження принципів організації і проведення змагань з футболу серед аматорських команд області, прав, обов’язків і відповідальності суб’єктів футболу.

Стаття 2. Завдання

 1. Сприяння подальшому розвитку футболу в місті Дніпро.
 2. Сприяння проведенню змагань на рівні вимог статутних і регламентних документів ФФМД.
 3. Встановлення порядку здійснення управління змаганнями.
 4. Визначення заходів дисциплінарного впливу до порушників порядку організації та проведення змагань.
 5. Створення комфортних та безпечних умов для учасників змагань і глядачів.

Глава III. Мета і завдання змагань

Стаття 3. Мета

Метою змагань є популяризація та піднесення престижу футболу, забезпечення дозвілля та залучення до занять футболом широких верств населення, підвищення рівня майстерності футболістів, визначення переможця Чемпіонату міста, переможця Кубку міста.

Стаття 4. Завдання

 1. Сприяння оздоровленню широких верств населення міста.
 2. Створення умови для підвищення рівня майстерності футболістів та поповнення професіональних команд місцевими вихованцями.

Глава IV. Умови проведення змагань

Стаття 5. Система проведення змагань

 1. В місті проводяться змагання:

– Чемпіонат міста;

– розіграш Кубку міста;

– розіграш Суперкубка міста.

 1. Чемпіонат 2018 року проводиться у два етапи – «попередній» та  «фінальний» за круговою системою;

На Попередньому етапі команди діляться на дві групи по 10 команд, та грають кожна з кожною в одне коло.

На фінальному етапі по п’ять кращих команд з кожної групи формують групу та розігрують «Великий кубок». П’ять гірших команд з кожної групи формують групу яка буде боротися за «Малий кубок».

Набрані залікові очки у попередньому етапі змагань не зберігаються.

 1. Розіграш Кубку складається з попереднього раунду,1/8 фіналу, 1/4 фіналу, 1/2 фіналу та фіналу.
 2. Розіграш Суперкубка області проводиться з одного матчу.

Стаття 6. Керівництво змаганнями

 1. Згідно з угодою між ФФМД і Управлінням з питань молоді та спорту Дніпропетровської Міської ради загальне керівництво змаганнями здійснює ФФМД.
 2. Безпосередня організація та проведення змагань покладається на комітет по проведенню змагань, якому належить право оперативного прийняття рішень щодо проведення змагань.

Стаття 7. Учасники змагань

 1. Учасниками змагань є аматорські клуби (команди) (далі – Клуб), які є колективними членами Міської федерацій футболу, які надали до ФФМД всю необхідну заявкову документацію.
 2. Клуб зобов’язаний мати на правах власності або орендувати стадіон (футбольне поле), що відповідає вимогам регламентних документів ФФМД.

Стаття 8. Календар змагань

 1. Календарі змагань складаються на підставі жеребкування.
 2. Матчі проводяться на футбольних полях команд, вказаних у календарі першими.
 3. Право переносу матчу у випадках, які не передбачені Регламентом, належить комітету з проведення змагань.

Стаття 9. Вища Ліга

 1. Матчі чемпіонату проводяться у вівторок, середу, четвер. Початок матчів не раніше 18-ї і не пізніше 21-ї години. За домовленості обох команд, день та час проведення матчів може бути іншим.
 2. Змагання відбуваються за колової системою. Кожна команда грає з кожною.
 3. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які мають статус професіонала та заявлені за команду професіонального клубу, але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду.
 4. Дозаявка футболіста на участь у змаганнях здійснюється у трансферне вікно, період якого визначається Федерацією Футболу України при наявності всієї необхідної документації.
 5. Дозволяється брати участь у змаганнях футболістам віком до 19 років включно, які приймають участь у Чемпіонаті України серед команд ДЮФЛУ але при умові що вони будуть виступати за дочірню команду.
 6. Футболісти, які заявлені на матчі Чемпіонату України з футболу в складі команд майстрів, не мають право приймати участь в Чемпіонаті міста Дніпра (виключенням є дочірні клуби команд майстрів – але не більше 4 футболістів одночасно на полі).

Стаття 11. Кубок міста Дніпра

 1. Змагання на Кубок м. Дніпра проводиться у відповідності до календаря змагань, затвердженого Виконавчим комітетом «Федерації Футболу міста Дніпра».
 2. Змагання проводиться за системою з вибуванням.
 3. У Кубку м. Дніпра приймають участь всі команди, які відповідають вимогам даного Регламенту та завчасно подали заявку на участь у змаганні.
 4. Перед початком кожного етапу розіграшу Кубку при участі представників зацікавлених сторін проводиться жеребкування наступного етапу змагань.
 5. Кубок м. Дніпра складається з попереднього раунду, 1/8, 1/4, 1/2, фіналу.
 6. Якщо основний час закінчився у нічию, призначається додатковий час (два тайми по 15  хвилин без перерви). Якщо в додатковий час переможець не визначився, призначається серія одинадцятиметрових ударів.
 7. Місце, стадіон та час матчу проведення фінального матчу визначає Виконком ФФМД.
 8. Під час проведення фіналу обидві команди несуть затрати на організацію матчу (суддівство, аренда поля та інші незаплановані заходи).
 9. На всіх етапах змагань витрати, які пов’язані з проведенням арбітражу та інспектуванням матчу проводяться за нормами виплат та компенсацій, які визначені відповідними документами Федерації Футболу міста Дніпра.
 10. Заявка команди на Кубок м. Дніпра може відрізнятися від заявки цієї команди на Чемпіонат. Дозаявка футболіста на участь у змаганнях здійснюється у трансферне вікно, період якого визначається Федерацією Футболу України.

Стаття 12. Суперкубок міста Дніпра

 1. У розіграші Суперкубка Дніпра приймає участь Переможець Чемпіонату міста Дніпра з футболу минулого року та володар Кубка міста Дніпра з футболу минулого року.
 2. Розіграш Суперкубка складається з однієї гри і проходить на нейтральному полі за рішенням Виконавчого комітету «Федерації Футболу Міста Дніпра».
 3. Під час проведення фіналу обидві команди несуть затрати на організацію матчу (суддівство, аренда поля та інші незаплановані заходи).
 4. У випадку, якщо основний час закінчився у нічию, призначається серія одинадцятиметрових ударів.

Стаття 13. Документи. Порядок заявки на участь у змаганнях .

 1. За команду, яка приймає участь у Чемпіонаті або у Кубку м. Дніпра вноситься до друкованого установленої форми заявкового листа не більше 6 прізвищ осіб керівного складу і не більше 30 прізвищ футболістів (додаток №1).
 2. Заявковий лист команди підписується керівником Клубу (керівником організації, установи, підприємства та ін., яку представляє команда), головним тренером, спортивним лікарем (обов’язкова персональна печатка лікаря). Підписи засвідчуються печатками відповідних установ.
 3. Паспорти футболістів (стосується гравців, які приймали участь у минулих чемпіонатах). Для футболістів, які реєструються вперше для участі у змаганнях – копії громадських паспортів (для футболістів віком до 16 років – свідоцтва про народження) та фото 3х4.
 4. Футболіст не має право бути заявленим більше ніж за одну команду.
 5. Клуб який має заборгованість перед ФФМД до заявки не допускається.

Місця проведення змагань

 1. Матчі проводяться на стадіонах, прийнятих комітетом зі спортивних споруд ФФМД.
 2. Прийом стадіонів на відповідність встановленим вимогам проводиться не пізніше, ніж за 14 днів до початку змагань.
 3. На стадіонах, не прийнятих комітетом зі спортивних споруд, проводити матчі забороняється.
 4. За форс-мажорних обставин право прийняття рішення щодо зміни місця або дати проведення матчу належить Комітету з проведення змагань.

Стаття 14. Обов’язки клубу-господаря поля щодо підготовки стадіону до матчу

 1. Клуб-господар поля та адміністрація стадіону зобов’язані:
  • Забезпечити:

– команди, арбітрів, інспектора роздягальнями, душовими кабінами з водою, чаєм, питною водою;

– місцями для керівників команд і запасних гравців;

– необхідним для гри інвентарем;

– чергуванням лікаря;

1.2. Виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів. Крім арбітрів у ній має право перебувати тільки інспектор.

 

Стаття 15. Забезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні

 1. Клуб-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглої до нього території.
 2. На стадіоні та прилеглій території до, під час та після матчу заборонені агітація, реклама, оголошення політичної спрямованості та різного роду політичні дії.
 3. У разі незабезпечення необхідних умов для проведення матчу, передбачених ст. 15 до Клубу-господаря застосовуються дисциплінарні санкції, можливо зарахування поразки (зняття турнірних очок).
 4. Учасники змагань та глядачі не повинні припускатися проявів дискримінації або расизму, публічних образ або наклепу у ганебній формі щодо расової належності, кольору шкіри, мови, політичного і релігійного переконання або етнічного походження, а також будь-яких інших актів дискримінації або расизму чи зневаги до кого-небудь. Такі дії підпадають під застосування дисциплінарних санкцій у контексті Дисциплінарних правил ФФМД.

Стаття 16. Визначення місць команд у турнірній таблиці

 1. За перемогу команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.
 2. Місця команд у змаганнях визначаються за такими показниками, отриманими в іграх між собою:

а) більша кількість набраних очок;

б) більша кількість перемог;

в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

г) більша кількість забитих м’ячів.

 1. Якщо у ст. 16 п.2 показники рівні, місця команд у змаганнях визначаються за такими показниками, отриманими в усіх іграх Чемпіонату (Кубку):

а) більша кількість набраних очок;

б) більша кількість перемог;

в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;

г) більша кількість забитих м’ячів.

 1. За рівності показників, вказаних у пункті 2 статті 16, місця команд визначаються жеребкуванням, яке проводить Президія ФФМД.
 2. Якщо тільки перші дві команди набрали однакову найбільшу кількість очок в усіх матчах, переможець змагань визначається за результатом додаткового матчу між ними на нейтральному полі. Рішення щодо місця і дати проведення матчу приймає Президія ФФМД.

 

Стаття 17. Нагородження

 1. Нагородження переможців і призерів області проводять ФФМД та Управління з питань, молоді та спорту Дніпропетровської Міської ради.
 2. Клуби-переможці та призери Чемпіонату не пізніше ніж за 7 днів до дати офіційної церемонії надають до ФФМД списки осіб для нагородження, відповідно до заявкових листів команд.
 3. Команда, що посіла перше місце в групі «Великого кубку», отримує звання «Чемпіон Великого кубку», нагороджується кубком «Переможець Великого кубку», дипломом ФФМД, Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями та дипломами.
 4. Команда, що посіла перше місце в групі «Малого кубку», отримує звання «Чемпіон Малого кубку», нагороджується кубком «Переможець Малого кубку», дипломом ФФМД, Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями та дипломами.
 5. Команди, що посіли друге та третє місця в групі Великого Кубку, нагороджуються дипломами. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.
 6. Команди, що посіли друге та третє місця в Малого Кубку, нагороджуються дипломами. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.
 7. Команда, що перемогла у фіналі Кубку міста, нагороджується Кубком «Володар Кубку міста Дніпра», дипломом ФФМД. Футболісти, тренери та керівники команди-переможниці нагороджуються медалями «Володар Кубку міста».
 8. Команда-фіналіст Кубку міста нагороджується дипломом ФФМД. Футболісти, тренери та керівники команди-фіналіста нагороджуються медалями «Фіналіст Кубку міста».
 9. Команда, що перемогла у матчі за Суперкубок міста, нагороджується Кубком «Суперкубок міста Дніпра», дипломом ФФМД. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються медалями «Володар Суперкубку міста».
 10. Команда-учасник матчу за Суперкубок міста нагороджується дипломом ФФМД. Футболісти, тренери та керівники команди нагороджуються жетонами «Учасник матчу за Суперкубок міста».
 11. Федерація Футболу міста Дніпра визначає найкращого бомбардира Чемпіонату та Кубку міста.

Федерація Футболу міста Дніпра може визначати кращих в інших номінаціях, а також може залучити меценатів, спонсорів до цього заходу.

 

 

Стаття 18. Неявка команди на матч

 1. За неявку команди на матч без поважної причини або спізнення більш ніж на 45 хвилин їй зараховується поразка (0:3), а команді-супернику – перемога (3:0). Якщо обидві команди не з’явилися на матч Чемпіонату, їм зараховується поразка (–:–).
 2. За другу неявку команди на матч без поважної причини команда знімається зі змагань. Якщо команда, яку виключено зі змагань, провела половину і більше матчів, їй зараховуються поразки в матчах, які залишились (-:+), а командам-суперницям зараховуються перемоги (+:–), а якщо менше половини матчів – результати анулюються. Залишок суми заявкового грошового внеску команди, яку виключено зі змагань, зараховується у фонд розвитку ФФМД.

Стаття 19. Зміна назви Клубу (команди)

 1. Зміна назви Клубу (команди) відбувається за офіційним поданням Клубу при сплаті грошового внеску в 500 грн. і затверджується Президією.

Стаття 20. Правонаступність

 1. У випадку зміни власника Клубу або його реорганізації (виділення футбольної команди – структурного підрозділу Клубу, на базі якого створюється новий Клуб; перетворення Клубу в установу іншої організаційно-правової форми), а також за умови передання Клубом своїх прав і обов’язків учасника змагань з футболу в новий Клуб, який бажає стати правонаступником, повинен подати до ФФМД такі документи:

1.1. Договір про правонаступність.

1.2. Нотаріально завірені копії установчих документів нового власника клубу.

1.3. Письмові зобов’язання нового власника Клубу:

а) про прийняття на себе боргів попереднього власника Клубу перед  ФФМД;

б) про прийняття на себе зобов’язань попереднього власника Клубу перед футболістами, тренерами, іншими працівниками Клубу.

 1. Тільки за дотримання вимог пункту 1 статті 22 новий Клуб отримує право на участь у змаганнях ФФМД.
 2. Процедура реєстрації Клубу здійснюється відповідно до вимог Статуту ФФМД.

Стаття 21. Участь та заміни футболістів у матчах

 1. При проведенні матчів Вищої ліги та Першої ліги міста Дніпра офіційна особа Клубу повинна друкованими літерами вписати до листа Рапорту арбітра прізвища та імена не більше 18 футболістів (11 основних і 7 запасних), а також не більше шести офіційних осіб.
 2. Офіційна особа команди зобов’язана за 30 хв. до початку матчу надати арбітру «Паспорти футболістів» та заповнений лист Рапорту арбітра із зазначеними прізвищами і номерами кожного з футболістів з підписами капітана та офіційної особи команди.
 3. Після того, як арбітр отримав лист Рапорту арбітра, за умови, що матч не розпочався, діють такі положення:

а) якщо будь-хто з одинадцяти футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості розпочати матч у стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа запасних, внесених до Рапорту арбітра. Така заміна скоротить кількість запасних футболістів;

б) якщо будь-хто з 7 запасних футболістів, зазначених у листі Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, його/їх замінити не можна;

в) якщо воротар, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, він може бути замінений іншим воротарем команди, прізвище якого було внесено до листа Рапорту арбітра.

 1. Футболіст, прізвище якого внесено до листа Рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.
 2. За внесення до Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, команді зараховується поразка (0:3), а команді-суперниці – перемога (3:0). Якщо у матчі перемогла команда-суперниця, тоді рахунок залишається незмінним.
 3. Якщо до листа Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, то обом командам зараховується поразка (–:–).
 4. Футболіст, прізвище якого не внесено до листа Рапорту арбітра, не має права брати участь у матчі.
 5. Розминка запасних футболістів під час матчу дозволяється біля кутового флагштока за лінією воріт своєї команди або за першим асистентом арбітра. Одночасно розминку можуть проводити не більше трьох футболістів від кожної команди у формі, яка відрізняється за кольором від форми учасників матчу та арбітрів.
 6. У матчі дозволяється не більше 7 замін.
 7. Заміни проводяться з числа футболістів, прізвища яких внесені до листа Рапорту арбітра.
 8. Участь футболістів-легіонерів (які не мають громадянства України) у змаганнях дозволяється при присутності міжнародного трансферного сертифікату.

Стаття 22. Вимоги до екіпірування футболіста

 1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та взуття.
 2. Кольори футболок та гетрів футболістів команд не повинні збігатися.
 3. Кольори футболок футболістів команд не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів.
 4. Колір футболки воротаря повинен відрізнятися від кольору футболок інших футболістів обох команд.
 5. Футболка повинна мати короткі (до нижньої третини плеча) або довгі рукави.
 6. Термошортники мають бути однакового кольору з шортами. Вони не мають досягати верхньої частини коліна.
 7. У разі збігу кольору ігрової форми її змінює команда Клубу-господаря поля.
 8. Номери на футболках футболістів повинні відповідати номерам, за якими їх прізвища внесено до Рапорту арбітра.
 9. Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри і вимогам ст. 23, до участі в матчі не допускається. Футболісти повинні грати у щитках.

Стаття 23. Відповідальність Клубу, керівників та футболістів

 1. Керівники, футболісти, тренери та інші фахівці Клубу, які беруть участь у змаганнях, повинні виконувати всі вимоги Регламенту, виявляючи при цьому високу дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, інспектора, арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів.
 2. Клуб несе відповідальність за поведінку футболістів та офіційних осіб своєї команди (Клубу). Керівники Клубу, тренери не мають права втручатися в дії інспектора та арбітрів.
 3. Клуб несе відповідальність за забезпечення правопорядку на стадіоні до, під час та після матчу.
 4. Офіційні представники команд, які порушили дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, інспектора, арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів мають сплатити грошовий внесок у розмірі 1 000 грн на рахунок Федерації футболу міста Дніпра.
 5. За невиконання (порушення) вимог Статутів ФФМД та ФФУ, Регламенту, інших нормативних документів до Клубу і/або його офіційних осіб, футболістів застосовуються дисциплінарні санкції.

Стаття 24. Офіційна процедура перед початком та після закінчення матчу

 1. Перед початком кожного матчу Вищої ліги футболісти обох команд розташовуються біля бокової лінії поля з паспортами футболіста. Футболісти, які не мають паспорта футболіста (громадянського паспорта або водійського посвідчення) до гри не допускаються.
 2. Перед початком матчу футболісти обох команд розташовуються в центрі поля обличчям до центральної трибуни. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти вітають глядачів підняттям рук над головою.
 3. Футболісти команди гостей, розташовані зліва від арбітрів, проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди-господарів поля та арбітрами.
 4. Футболісти команди-господаря поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.
 5. Після привітання арбітр шляхом жеребкування з капітаном команди гостей визначає право вибору воріт.

Стаття 25. Обов’язки Клубу-господаря поля з прийому інспектора та арбітрів

 1. Клуб-господар поля безкоштовно надає арбітрам та інспектору чай, питну воду на стадіоні в день матчу.
 2. Клуб-господар поля повинен проінформувати про систему безпеки команд, їх майна та місця паркування автотранспортних засобів.
 3. Клуб-господар поля повинен надати інспектору місце, яке забезпечує комфортні умови для виконання своїх обов’язків під час матчу.
 4. Клуб-господар поля повинен надати 3 рівноцінних м’яча.

Стаття 26. Протест. Порядок подання. Розгляд

 1. Офіційна особа Клубу зобов’язана відразу після закінчення матчу попередити інспектора (для матчів Вищої ліги) та арбітра про подання протесту (арбітр повинен зробити відповідний запис у рапорті арбітра).

На наступний робочий день офіційний представник команди повинен надати до ФФМД письмовий протест та докази (фото- або відео- зйомку).

Протест розглядає контрольно-дисциплінарний комітет.

Внесок за подачу протесту складає 500 грн. Якщо КДК ФФМД протест задовольняє, внесок повертається.

 1. Протест на невідповідність Правилам гри розмірів воріт або розмітки футбольного поля подається у письмовій формі арбітру не пізніше, ніж за 30 хвилин до початку матчу.
 2. Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий протест, а також у разі, якщо він поданий на рішення арбітра протягом матчу:

а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або одинадцятиметрового удару;

б) визначення положення «поза грою»;

в) визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;

г) зараховане або не зараховане взяття воріт;

ґ) попередження або вилучення футболіста з поля.

 1. У термін 10-ти днів після засідання КДК ФФМД, команда має право подати апеляцію на рішення КДК ФФМД у апеляційний комітет ФФМД.

Внесок за подачу апеляції складає 1000 грн. Якщо апеляційний комітет ФФМД апеляцію задовільнює, внесок повертається.

Стаття 27. Фінансові умови

 1. Клуб несе всі витрати, пов’язані з участю його команди у змаганнях, а також харчування 18 футболістів, тренера, та представника (всього 20 чоловік) дома та на виїзді. Виплату гонорару за арбітраж матчів здійснює команди навпіл  за 30 хв. до початку матчу  в розмірі:

Чемпіонат та Кубок міста: арбітр, два  асистенти, інспектор по  150 грн. кожному ;

 1. Для відшкодування витрат, пов’язаних з проведенням змагань, Виконком ФФМД затверджує суми та терміни сплати Клубами річних заявкових грошових внесків, що перераховуються на р/р ФФДО: Чемпіонат міста – 3500 грн. Для команд які виступають тільки в розіграші Кубку міста – 500 грн.
 2. Витрати, які пов’язані з організацією і проведенням фінального матчу Кубку міста несуть Клуби-фіналісти.
 3. Витрати, які пов’язані з організацією і проведенням матчу Суперкубку міста несуть Клуби-учасники матчу.
 4. Тарифи за арбітраж фінальних матчів затверджуються Виконкомом ФФМД і доводяться до відома клубів.
 5. Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплата гонорару за арбітраж здійснюється як за виконану роботу, за умови, якщо арбітри прибули на місце проведення матчу.
 6. Розмір гонорару арбітрам затверджено згідно рішення Виконкому ФФМД.

Глава V. Арбітраж

Стаття 29. Здійснення арбітражу

 1. Арбітраж здійснюється відповідно до Правил гри, змін і доповнень до них, затверджених Міжнародною Радою футбольних асоціацій.
 2. Арбітраж здійснюють арбітри, рекомендовані Комітетом арбітрів ФФМД і затверджені Виконкомом ФФМД.

Стаття 30. Призначення арбітрів

 1. На кожний матч призначаються арбітр, який наділяється виключними повноваженнями щодо застосування та трактування Правил гри, два асистенти арбітра.
 2. Призначення проводить Комітет арбітрів ФФМД. Протокол призначень підписує голова Комітету арбітрів.
 3. Прохання Клубів або інших організацій щодо заміни арбітрів, призначених на матч, до розгляду не приймаються.
 4. У випадку неможливості виїзду на матч призначених арбітрів їх заміну проводить Комітет арбітрів ФФМД.

Стаття 31. Обов’язки та функції арбітрів

 1. Прибути до міста, де проводиться матч, не пізніше, ніж за 45 хвилин до його початку.
 2. У випадку неможливості прибути на матч відразу повідомити про це телефоном Комітет арбітрів ФФМД.
 3. За відсутності інспектора, у випадку неприбуття команди на матч відразу повідомити про це ФФМД.
 4. Оглянути футбольне поле, оцінити його стан за п’ятибальною шкалою та зробити відповідний запис у Рапорті арбітра. У разі непридатності футбольного поля арбітр приймає рішення про неможливість проведення матчу.
 5. Разом з офіційними особами команд визначити кольори ігрової форми так, щоб не збігалися кольори футболок, шортів та гетрів суперників.
 6. У разі відсутності інспектора перевірити наявність в адміністрації стадіону документації, згідно з вимогами Регламенту та прийняти рішення відносно можливості проведення матчу.
 7. Перевірити відповідність Паспортів футболістів, прізвищам внесеним в лист Рапорту арбітра до фактичного початку гри.
 8. Забезпечити контроль за перебуванням футболістів, тренерів та офіційних осіб у технічному майданчику під час матчу.
 9. Після закінчення матчу оформити Рапорт арбітра.
 10. У Рапорті арбітра викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, що прийняті відносно футболістів і/або тренерів, офіційних осіб Клубів і будь-які інциденти, що виникли до, під час та після матчу.
 11. Надати офіційним представникам команд-учасницям рапорт арбітра для підпису.
 12. Рапорт арбітра протягом 24 годин після закінчення матчу доставити до ФФМД за адресою: 49000 м. Дніпро, вул. Володимира Вернадського, 23.
 13. Не пізніше 30 хвилин після закінчення матчу повідомити адміністрацію ФФМД про підсумки матчу та надати результат матчу, авторів забитих м’ячів та хвилини, прізвища гравців які отримали жовті/червоні картки та хвилини за телефоном 063 – 964 – 68 – 23.

Глава VI. Інспектування

Стаття 32. Здійснення інспектування

Інспектування здійснюють інспектори, рекомендовані Інспекторським комітетом ФФМД і затверджені Виконкомом ФФМД для виконання своїх функцій. Інспектування здійснюється у матчах Вищої ліги.

Стаття 33. Призначення інспекторів

 1. Призначення інспекторів проводить Інспекторський комітет ФФМД. Протокол призначень підписує голова Інспекторського комітету ФФМД.
 2. Прохання Клубів або інших організацій про заміну інспекторів, призначених на матчі, до розгляду не приймаються.

Стаття 34. Обов’язки інспектора

 1. Прибути в місто, де проводиться матч, не пізніше, ніж за 45 хвилин до його початку.
 2. У випадку неможливості прибуття на матч відразу повідомити про це телефоном Інспекторський комітет ФФМД.
 3. Провести інспекцію стадіону (стан футбольного поля та його готовність до матчу, включаючи розмітку поля, розміри воріт, кутових флагштоків) роздягалень команд, кімнат арбітрів, інспектора, засобів надання першої медичної допомоги. Арбітр, асистенти арбітра повинні брати участь в інспекції футбольного поля спільно з інспектором.
 4. Перевірити Паспорт стадіону, зареєстрований ФФМД, який засвідчує готовність стадіону до проведення матчу.
 5. У разі серйозних порушень Регламенту прийняти рішення про відміну матчу, попередньо повідомивши про це ФФМД.
 6. У разі неприбуття команди на матч терміново повідомити про це ФФМД.
 7. Якщо арбітр матчу не може виконувати свої функції, прийняти рішення про його заміну одним із асистентів арбітра, на місце якого відповідно призначити асистента арбітра з числа затверджених місцевою Федерацією футболу.
 8. Заповнити Рапорт інспектора з повним об’єктивним відображенням усіх обставин організації матчу, інцидентів, що виникли до, під час та після його проведення, виставити оцінки арбітрам на підставі методичних вказівок і особистого аналізу.
 9. Протягом 24 годин після закінчення матчу проінформувати ФФМД за телефоном 063 – 964 – 68 – 23  або 068 – 630 – 51 – 71  про  інциденти, що мали місце до, під час і після матчу.
 10. Рапорт інспектора після закінчення матчу доставити до ФФМД. У разі інцидентів, що мали місце до, під час і після матчу, проінформувати про це офіційних осіб команд та МФФ і протягом 24 годин після закінчення матчу доставити до МФФ, в якому детально викласти перебіг відповідних подій.
 11. Прохання Клубів або інших організацій про заміну інспекторів, призначених на матч, до розгляду не приймаються.

Глава VII. Переходи футболістів із клубу в клуб

Стаття 35. Переходи футболіста

 1. Футболіст має право на один перехід до іншого Клубу, який знаходиться на території м. Дніпра під час всього Чемпіонату.
 2. Терміни переходів футболістів визначає ФФУ.
 3. Перехід футболіста можливий у випадку згоди всіх зацікавлених сторін (футболіст, попередній та новий Клуби). Якщо попередній клуб дає відмову по переходу футболісту та при відсутності професійного контракту між клубом та футболістом, ФФМД має право пере заявити футболіста по письмовій заяві відповідного гравця.
 4. Клуб, який бажає взяти футболіста до складу своєї команди, зобов’язаний дати письмовий запит про свій намір Клубові, за який футболіст заявлений для участі у змаганнях.
 5. Якщо Клуб, зацікавлений у переході футболіста, протягом п’ятнадцяти днів після запиту не одержав відповіді від Клубу, за який футболіст заявлений для участі у змаганнях, це розцінюється як відмова.
 6. Футболіст, який відсторонений від участі в матчах, у випадку переходу відбуває залишок відсторонення в новому клубі.

Стаття 36. Поновлення статусу футболіста-аматора

Футболіст-професіонал може бути класифікований як футболіст-аматор тільки після закінчення терміну тридцяти (30) днів від припинення діяльності в статусі професіонала. Вказаний термін визначається від дати, коли футболіст брав участь в останньому для нього календарному матчі як професіонал.

Стаття 37. Реєстрація, заявка та допуск футболіста до участі у змаганнях

 1. Футболіст, який бажає брати участь у змаганнях ФФМД як футболіст-аматор, повинен бути зареєстрований та заявлений ФФМД.
 2. Реєстрація футболіста полягає у внесення його прізвища до заявкового листа.
 3. Тільки зареєстрований футболіст має право бути заявленим та брати участь у змаганнях під егідою ФФМД.
 4. Футболіст може бути зареєстрований протягом одного року (змагального сезону) щонайбільше у двох Клубах. Протягом цього періоду футболіст має право виступати в офіційних змаганнях тільки за два Клуби.

Стаття 38. Порядок видачі Паспорта футболіста

 1. Видачу Паспорта футболіста проводить комітет з проведення змагань.
 2. У Паспорті футболіста відображається інформація про Клуби, за які він був зареєстрований.
 3. Грошовий внесок за відновлення Паспорта футболіста (при його втраті) складає 50 грн.

Глава VIII. дисциплінарні Санкції

Стаття 39. Застосування дисциплінарних санкцій

 1. Відповідно до Статуту ФФМД тільки Органи здійснення футбольного правосуддя ФФМД мають право застосовувати дисциплінарні санкції.
 2. Дисциплінарні санкції застосовуються у відповідності до законодавства, Дисциплінарних правил ФФУ і Регламенту.
 3. Відповідно до Правил гри під час матчу тільки арбітр має право застосовувати дисциплінарні санкції у вигляді попереджень (жовті картки) або вилучень (червоні картки).
 4. Рішення Органу здійснення футбольного правосуддя ФФМД протягом 24 годин з моменту його прийняття направляється зацікавленим сторонам.
 5. Рішення щодо дисциплінарних санкцій до арбітрів та інспекторів приймають відповідно Комітет арбітрів ФФМД та Інспекторський комітет ФФМД відповідно до Дисциплінарних правил ФФМД.

Стаття 40. Облік дисциплінарних санкцій, застосованих арбітром

 1. У разі застосування арбітром дисциплінарних санкцій враховуються всі жовті картки, отримані футболістом. При цьому, облік карток, отриманих футболістом у матчах різних змагань (Вища ліга, Перша ліга та Кубку) ведеться окремо.
 2. При переході футболіста в інший Клуб протягом сезону жовті картки не анулюються.
 3. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік карток, отриманих футболістами і несе за це відповідальність.
 4. Дві жовті картки, отримані в одному матчі, прирівнюються до вилучення. У такому випадку футболіст підлягає відстороненню на один матч без рішення Комітету, раніше отримані попередження не анулюються.
 5. За перші 3 жовті картки, отримані в матчах, футболіст підлягає відстороненню на один найближчий матч. За кожні наступні 3 жовті картки відсторонення збільшується на один матч. Відсторонення здійснюється автоматично без рішення КДК.
 6. Футболіст, який отримав червону картку, не має права брати участь в офіційних матчах до рішення КДК та закінчення терміну його відсторонення. Термін дії відсторонення футболіста від участі в матчах розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.
 7. Футболіст, який не отримав червону картку, але здійснив порушення, що не відображено в Рапорті арбітра, має право брати участь у матчах до рішення КДК.
 8. Не проведений з будь-якої причини матч не враховується в кількість матчів, які футболіст повинен пропустити у зв’язку з відстороненням від участі в матчах.
 9. Якщо кількість матчів, на які було відсторонено футболіста, перевищує кількість матчів, які залишилися у поточному сезоні, то відповідна кількість матчів, в яких футболіст не має права брати участі, переноситься на наступний змагальний сезон.

Глава IX. прикінцеві положення

Стаття 41. Розгляд і вирішення спірних питань

Розгляд і вирішення всіх спірних питань, які виникають між Клубами, офіційними особами та футболістами здійснюється виключно під юрисдикцією ФФ у відповідності до Дисциплінарних правил ФФУ.

Стаття 42. Інші питання

 1. Зміни та доповнення до Регламенту розглядає та затверджує Виконком ФФМД.
 2. Усі Додатки до Регламенту є його невід’ємною частиною.
 3. Розгляд та прийняття рішень з інших питань, що не врегульовані Регламентом, є виключною компетенцією органів футбольного правосуддя ФФМД (можливо – Виконкому ФФМД) на основі законодавства, вимог ФІФА, УЄФА, ФФУ та ФФМД.