Ярослав Дерев`янко: «ФФГД зробить все можливе, щоб всі змагання, що почались, дійшли до свого логічного завершення, а переможці отримали свої заслужені нагороди»

0
125

Журналіст ФФГД під час вимушеної футбольної паузи в наших чемпіонатах поспілкувався з Виконавчим директором Федерації футболу міста Дніпра Дерев`янко Ярославом Сергійовичем.

  • Ярослав Сергійович, карантин, напевно, втомив не тільки всю нашу футбольну громадськість, але і весь світ, який теж зробив тривалу паузу. Як змінився Ваш розпорядок дня? Може відкрили для себе якісь нові захоплення?

Починаючи з 2012 р. та проводячи різноманітну роботу у рамках Федерації футболу міста Дніпра, я собі не міг уявити що таке взагалі можливо. Були відпустки, були перерви між змаганнями, але я постійно відкривав для себе щось нове та прагнув до розвитку спорту у будь-яких його проявах. Але повного перезавантаження світового футболу і паузи більше ніж 2 місяці у всіх напрямках не міг уявити ніхто. Карантин залишив вдома усіх без винятку, починаючи зі світових зірок та закінчуючи сільськими хлопцями. «Шкіряний» пішов у тривалу відпустку та позбавив людей їх улюбленої гри. Залишається лише вмикати PS4 та брати участь у футбольних баталіях FIFA 20 на екрані телевізору з друзями. Інколи захоплюємось настільки, що вже починає світати, а у нас тільки розпочинається фінал Чемпіонату світу (сміється – ред.)

  • Які є новини про відновлення спортивних заходів в нашому місті? Чи є хоч якісь приблизні дати?

Весь футбольний світ переживає кризу. Починаючи з Сан-Марино та закінчуючи Іспанією, безумовно всі хочуть розпочати/продовжити свої внутрішні Чемпіонати. UEFA хоче закінчити Лігу Чемпіонів та Лігу Європи 2019/2020 р., FIFA – провести Чемпіонат світу 2020, а УАФ – довести до логічного завершення змагання ПЛ та ПФЛ. Але світ диктує свої умови, і, заради збереження здоров’я, ми всі залишаємось вдома. Королівський футбольний союз Нідерландів повідомив про дострокове закінчення Чемпіонату 2019/2020 р., Бельгійська влада заборонила футбол в країні до 31 липня. Що буде в Україні важко сказати зараз. Враховуючи всі поради ВОЗ, UEFA, МОЗ та інших повноважних органів та дивлячись на динаміку розвитку пандемії, будемо приймати виважені рішення, виходячи з обставин.

  • У нас залишилися не дограні матчі в Кубку Р.Г.Шнейдермана. Якщо все-таки в кінці травня/на початку червня уряд країни дозволить проводити спортивні заходи, чи будуть дограватися матчі зимового турніру?

Нещодавно дитячо-юнацька футбольна ліга України повідомила про дострокове припинення Чемпіонату України сезону 2019/2020 рр. у всіх вікових категоріях. ПЛ, ПФЛ та ААФУ мають багато запитань від клубів щодо продовження змагань, але відповідей, нажаль, на сьогодні немає. Федерація футболу міста Дніпра зможе відновити проведення змагань лише після того, як уряд країни дозволить проводити спортивно-масові заходи і, якщо цей час припаде на кінець травня/початок червня, можу з великою впевненістю завірити, що ми дограємо всі матчі, що залишилися, у рамках Кубка пам’яті Р.Г.Шнейдермана.. Складніше буде визначитись з Чемпіонатом дитячо-юнацької футбольної ліги Дніпропетровської області та Чемпіонатом області серед студентів ВНЗ. Тут не все залежить від нас. Але, ще раз наголошу, що ФФГД зробить все можливе, щоб всі змагання, що почались, дійшли до свого логічного завершення, а переможці отримали свої заслужені нагороди.

  • Ця пандемія вже сплутала карти не тільки багатьом світовим європейським турнірам і чемпіонатам, але і старт першого футбольного в цьому році офіційного турніру (Кубок міста) довелося відтермінувати. Розкажіть, чи розробляє ФФГД нові дати старту офіційних футбольних змагань в місті Дніпро? І чи є ймовірність, що тепер чемпіонат міста почне раніше свої змагання ніж Кубок?

Всі терміни щодо відновлення змагань, що вже почались, та нових змагань важко спрогнозувати та будуть залежати лише від вказівок уряду країни та УАФ. Футбольна асоціація Англії не може визначитись щодо термінів продовження Чемпіонату 2019/2020 рр. та старту нового Чемпіонату, а Ви питаєте про Чемпіонат міста Дніпра. Вся наша команда сподівається, що ми зможемо розпочати новий футбольний сезон 2020/2021 рр. у Дніпропетровській області 1 серпня (як і планувалось). Але звичайно, сьогодні вже зрозуміло, що Кубок буде змінений, і, можливо, придбає звичний для себе формат. Якщо ми підійдемо до початку сезону у Вищій та Першій лізі м.Дніпра 1 серпня 2020 р., то вірогідніше всього Кубок буде гратися паралельно з Чемпіонатом та складатися з матчів «навиліт». 

  • Як Ви вважаєте, чи зміниться футбол після карантину? І чи переживуть цю пандемію всі наші команди?

Те, що ми побачимо після карантину інший футбол – безперечно. Весь світ проходить зараз процедуру перезавантаження і футбол – не виключення. Піде це на користь чи принеси збитки, звичайно, ми всі сподіваємося на краще, але, нажаль, боюся, що аматорський футбол впаде у кризу. Дуже вдячний всім футбольним меценатам нашої області, що підтримують спорт номер один у світі, і сподіваюсь, що 1 серпня 2020 р. стартовий свисток арбітри дадуть не тільки в Дніпрі та Кривому Розі, а й в Томаківці, Синельниково, Павлограді, Покрові, Петриківці та в багатьох інших регіонах нашої області.

  • Ярослав Сергійович, які Ви можете порадити заходи застереження для нашого футбольного регіону?

Ще раз для всіх хочу нагадати, що футбол – це наше життя, але не буде життя без здоров’я. Закликаю всіх продовжити залишатися вдома, мити руки та дотримуватися правил гігієни. І тоді, після закінчення пандемії, ми всі разом зустрінемось на футбольних полях та разом, грою у футбол, відсвяткуємо нашу спільну перемогу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ